Osłonka suplement diety

Menu

 

 

Jak nie oszaleć będąc młodym rodzicem?

Macierzyństwo to coś, o czym jawnie lub skrycie myśli część kobiet. W pewnym momencie życia dojrzewają do decyzji o posiadaniu dziecka. Planując powiększenie rodziny częściej myślimy o wyborze koloru pokoju, czy słodkich śpioszków, rzadziej o czekających nas trudnych wyzwaniach – reorganizacji planu dnia, zmian w naszym otoczeniu. Czy młodzi rodzice wiedzą, jak przygotować się na wejście dziecka w ich życie? Jakie preparaty powinny znaleźć się w domowej apteczce młodej rodziny?

 

Czy decydując się na dziecko wiemy co nas czeka?

Kiedy patrzymy na różowe bobaski w wózkach i roześmiane dzieci na placu zabaw, czy oglądamy kino familijne, rodzina kojarzy nam się z sielanką i błogim spokojem. Nic bardziej mylnego.

Pojawienie się na świecie dziecka dosłownie wywraca świat do góry nogami. Wykonanie podstawowych czynności takich jak zrobienie zakupów, ugotowanie obiadu, ale także spanie, jedzenie czy pójście do toalety staje się nagle wyzwaniem i przedsięwzięciem wymagającym starannego planowania.

 

Bezpieczeństwo Twojego maluszka.

Dziecko, szczególnie małe, potrzebuje stuprocentowej uwagi. Jest też bardzo wymagające i, nie ma co kłamać, bezlitosne. Małe dziecko nie zrozumie, że mama akurat ma migrenę, jest śmiertelnie zmęczona po ciężkim dniu w pracy, czy po prostu źle się czuje. Dziecko nadal wymaga takiej samej opieki. Dodatkowo, kiedy zaczyna już samodzielnie się przemieszczać – raczkować, a potem stawiać pierwsze kroki, trzeba mieć dosłownie oczy dookoła głowy. Dzieci są bardzo spontaniczne. Dorosłemu nawet nie przyszłoby do głowy, jakie przedmioty mogą znaleźć się w ich małych buźkach i na co można się wdrapać, aby następnie spaść.

Oczywiście, nie da się uchronić dziecka przed wszystkimi niebezpieczeństwami, ale zdecydowanie lepiej pochować w wyżej położonych, zamykanych szafkach leki, środki chemiczne do prania i czyszczenia, ostre przedmioty. Dobrze też zabezpieczyć narożniki mebli specjalnymi osłonkami. To zwiększy bezpieczeństwo dziecka, a rodzicom zapewni odrobinę więcej spokoju.

 

Domowa apteczka młodego rodzica.

W domowej apteczce zawsze warto mieć termometr, syrop przeciwbólowy i przeciwgorączkowy odpowiedni dla wieku dziecka, środek na kolki czy żel na ząbkowanie. Pamiętajmy, jeżeli coś ma się wydarzyć – może stać się to również w sobotę w nocy lub w święta. Obserwujmy także zawsze uważnie swoje dziecko. Jeżeli pojawiają się jakieś niepokojące objawy – nawet zwykły brak apetytu – konsultujmy się z pediatrą. U małych dzieci objawy chorób są często niespecyficzne i mogą oznaczać zarówno błahą infekcję lub ząbkowanie, jak i poważną chorobę.

W domowej apteczce warto również mieć probiotyk, który wspomoże jelita naszego maluszka przy antybiotykoterapii, kolce czy biegunce.

Odpowiednim preparatem będzie Osłonka Balance, który jest w postaci wygodnych do podania kropli. Możemy go stosować od 1. dnia życia dziecka.

 

Jak zachować rozsądek?

Kiedy w domu pojawia się dziecko często mamy wrażenie, że nasze uporządkowane dotychczas życie nagle stało się chaosem – jakby wdarł się do niego wielki huragan. Co zrobić, żeby to przetrwać? Rada jest jedna – odpuścić. Nikt nie jest idealnym rodzicem bo taki ideał nie został nawet stworzony. Starajmy się po prostu jak najlepiej opiekować dzieckiem, dbając o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

 

 

 

Doustne stosowanie mieszaniny L. rhamnosus 19070-2 i L. reuteri 12246 preparat skraca czas płaczu u dzieci z kolką oraz zapewnia przydatne wsparcie dietetyczne u niemowląt karmionych piersią. Gerasimov S, Gantzel J, Dementieva N, Schevchenko O, Tsitsura O, Guta N, Bobyk V, Kaprus V. Role of Lactobacillus rhamnosus (FloraActive™) 19070-2 and Lactobacillus reuteri (FloraActive™) 12246 in Infant Colic: A Randomized Dietary Study. Nutrients. 2018 Dec 13;10(12):1975. doi: 10.3390/nu10121975. PMID: 30551654; PMCID: PMC6315585.